مجله دلتا
گزارش‌ها از قیمت خرید و فروش خانه در سایر مناطق مختلف پایتخت نشان می‌دهد که هر کدام از 22 منطقه واکنش متفاوتی به بازار مسکن داشته‌اند.
قیمت خرید و فروش خانه
هرچند در ماه‌های منتهی به آبان‌ماه با کاهش قابل توجه معاملات، قیمت خرید و فروش خانه در بازار مسکن، روند نزولی پیدا کرد، اما آمار آذرماه وزارت راه و شهرسازی از تغییر جهت بازار مسکن حداقل در این ماه خبر می‌دهد؛ به‌طوری که برآوردها نشان می‌دهد که در این ماه با معامله بیش از ۹ هزار واحد مسکونی، میزان خرید و فروش‌ها در بازار مسکن رشد ۱۳۷ درصدی داشته و در کنار آن، قیمت خانه نیز بار دیگر افزایشی شده است.

به گزارش مجله دلتا بازار مسکن در هر یک از ۲۲ منطقه تهران با توجه به رشد ساخت و ساز در سال‌های گذشته روند متفاوتی داشته است. در شرایطی که معاملات واحدهای مسکونی در برخی مناطق تهران کاهشی بوده، مناطق شمالی تهران سطح معاملات خود را تا حدی حفظ کرده‌اند و کاهش قدرت خرید بر طبقات درآمدی بالای جامعه تاثیری نداشته است. در کنار آن، فاصله قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران نیز به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

آخرین گزارش بانک مرکزی

این گزارش می‌گوید فاصله میان گران‌قیمت‌ترین و ارزان‌قیمت‌ترین منطقه تهران، در هر متر به بیش از ۲۵ میلیون تومان رسیده و میانگین قیمت خانه در تهران از هر متر مربع ۱۳.۵ میلیون تومان فراتر رفته است. بر اساس گزارش بانک مرکزی منطقه یک تهران با ثبت عدد متری ۳۱ میلیون تومان، بالاترین قیمت خانه در پایتخت را به خود اختصاص داده است و پس از آن منطقه سه با ۲۳ میلیون، منطقه دو با ۲۰ میلیون، منطقه ۶ با ۱۷.۵ میلیون، منطقه ۵ با ۱۶ میلیون و منطقه ۴ با ۱۴.۸ میلیون تومان در رده‌های بعدی هستند.

فاصله میان قیمت‌ها در منطقه یک با سایر مناطق و همچنین ۶ منطقه گران‌قیمت تهران با سایر مناطق شهر باعث شده میانگین قیمت در پایتخت به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند تا جایی که تنها همین ۶ منطقه قیمتی بالاتر از میانگین ارایه شده دارند و در ۱۶ منطقه باقیمانده اعداد پایین‌تر از ۱۳.۵ میلیون تومان اعلام شده است.

ارزان‌ ترین منطقه پایتخت

براساس گزارش وزارت راه و شهرسازی از قیمت خرید و فروش خانه منطقه ۱۸ همچنان رتبه نخست را در میان مناطق ارزان‌ پایتخت دارا است. میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در این منطقه ۶.۵ میلیون تومان اعلام شده است. پس از آن، منطقه ۲۰ با ۶.۷ میلیون، منطقه ۱۷ با ۷.۴ میلیون، مناطق ۱۲ و ۱۵ با ۷.۸ میلیون و مناطق ۱۶ و ۱۹ با ۸.۳ میلیون تومان در رده‌های بعدی هستند.

در آمار خرید و فروش‌های آذرماه مشخص می‌شود که همچنان رکود در مناطق کم درآمدتر شهر خود را نشان می‌دهد، اما در مناطق شمالی معاملات رونق گرفته است. در ماهی که گذشت منطقه پنج تهران به تنهایی بیش از ۱۵۰۰ معامله را به نام خود ثبت کرده و این در حالی است که مجموع معاملات مناطق ۱۵ تا ۲۲ تهران به این عدد نمی‌رسد. مناطق ۴، ۲، ۱۰ و ۱۴ نیز دیگر مناطقی بوده‌اند که در این ماه میزان بالایی معامله را به خود اختصاص داده‌اند.

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و نهم دی 1398 ساعت 17:48 توسط مجله دلتا بدون نظر

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن با اعلام فروش مسکن مهر به صورت اقساطی تا خرداد ۹۹، از راه‌اندازی سامانه املاک و اسکان تا پایان امسال خبر داد. 
فروش مسکن مهر
مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن از ارائه گزارش‌ درباره آخرین وضعیت فروش مسکن مهر و واحدهای مسکونی تکمیل و نیمه تمام در جلسه هجدهم شورای عالی مسکن در سال جاری خبر داد. به گزارش مجله دلتا پروانه اصلانی مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن با اشاره به اینکه برخی از واحدهای مسکونی مهر تکمیل و برخی تکمیل نشده‌اند، اعلام کرد: مقرر شده است تمامی پروژه‌هایی که تکمیل شده اما فروش اقساطی نشده‌اند، تا ۳۰ اسفند فروش اقساطی شوند. همچنین، آن پروژه هایی که تکمیل و فروش اقساطی نشده‌اند نیز نهایتا تا پایان خرداد ۹۹ فروش اقساطی شوند.

اصلانی همچنین در خصوص برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در خصوص ساماندهی بازار اجاره‌بها اعلام کرد: برنامه‌هایی برای اجاره‌داری حرفه‌ای و استفاده از ظرفیت‌های پروژه های مشارکتی در برنامه اجاره‌داری حرفه‌ای در دستور کار است.

راه‌اندازی سامانه املاک و اسکان 

وی یکی از برنامه‌های وزارتخانه برای ساماندهی بازار اجاره بها را راه اندازی سامانه املاک و اسکان عنوان کرد و گفت: سامانه املاک و اسکان که جزو برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی به بازار اجاره بها و اخذ مالیات از خانه‌های خالی برای سرریز شدن آن‌ها به بازار اجاره است، تا پایان امسال رونمایی می‌شود.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با اشاره به اینکه لایحه اصلاح قانون مالیات بر خانه‌های خالی به دولت ارایه شده تا ارایه اطلاعات به وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی تهیه سامانه شناسایی خانه‌های خالی اجباری شود، توضیح داد: مدل طراحی، شرکت تعیین شده و فعالیت شرکت ادامه دارد و قطعا سامانه تا قبل از پایان سال راه‌اندازی می‌شود.

اصلانی تصریح کرد: این سامانه در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می‌گیرد و دسترسی از سوی وزارت راه و شهرسازی به وزارت اقتصاد داده می‌شود تا وزارت اطلاعات را از سامانه برای اخذ مالیات، استفاده کند.

وی در خصوص همکاری وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دیگر برای تکمیل اطلاعات این سامانه اعلام کرد: وزارت راه وشهرسازی لایحه اصلاح قانون مالیات بر خانه‌های خالی را به دولت ارایه کرده است و با تصویب این لایحه، ارایه اطلاعات به وزارت راه و شهرسازی از سوی سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط به عنوان متولی تهیه سامانه شناسایی خانه‌های خالی اجباری می‌شود.

به گفته اصلانی، برای تکمیل اطلاعات مربوط به سامانه از فیلدهای اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی استفاده می‌شود.

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و نهم دی 1398 ساعت 17:37 توسط مجله دلتا بدون نظر

امیریه محله‌ای قدیمی و با اصالت با سطح دسترسی مطلوب به امکانات رفاهی در منطقه 11 تهران است.

خرید آپارتمان در امیریه

محله امیریه از محله‌های قدیمی است که روزگاری سکونت در آن برای طبقه متوسط و حتی مرفه یک آرزو بود. امیریه‌نشین بودن هنوز هم برای ساکنانی که بزرگ‌شده این محله هستند در اولویت انتخاب محل زندگی قرار دارد و یک تعلق خاطر را می‌توان در ساکنان این محله دید. امیریه از شمال به خیابان ابوسعید و خیابان معیری و محله منیریه، از غرب به خیابان کارگر و محله مخصوص، از جنوب به خیابان بشیری و قزوین و محله‌های قلمستان و فروزش و از شرق به خیابان وحدت اسلامی و محله سنگلج محدود می‌شود. اگر به خرید آپارتمان در امیریه فکر می‌کنید، پیش از هر اقدامی با مجله دلتا همراه باشید.

محله امیریه در گذشته

مانند دیگر محله‌های قدیمی تهران که روزگاری تحت مالکیت رجال دولتی قاجاری بوده‌اند، زمین‌های این محله نیز به امیربهادر وزیر جنگ مظفر‌الدین‌شاه تعلق داشته است. امیربهادر عمارتی به نام امیریه در این محله می‌سازد و نام امیریه را بر آن می‌گذارد. امیریه به دلیل رفت و آمد اشراف و رجال سیاسی آن زمان منطقه‌ای اعیان‌نشین در غرب تهران و نزدیک دروازه قزوین به شمار می‌آمده و حتی اولین کالسکه‌های تهران در این محله دیده شده‌ است. اولین‌بار توسعه امیریه در دهه ۳۰ و ۴۰ آغاز و این محله به بافت شهری مزین شد.

ساکنان قدیمی امیریه نقل می‌کنند که کوچه‌ای به نام صد تومانی در این محله بود که فقط بازاری‌های ثروتمند می‌توانستند در آن خانه بخرند؛‌ زیرا قیمت خانه‌های آن صد تومان بود.

دسترسی به امیریه

خیابان ولیعصر، خیابان وحدت اسلامی و خیابان کارگر سه خیابان اصلی شمالی_جنوبی این محدوده هستند. خیابان ابوسعید، خیابان معیری، خیابان فرهنگ، خیابان قزوین و خیابان بشیری نیز از مهم‌ترین مسیرهای رفت و آمد شرقی_غربی امیریه هستند. بنابراین نگرانی برای رفت و آمد به سایر نقاط دور و نزیک شهر نخواهید داشت. ایستگاه مترو منیریه واقع در خط ۳ مترو (آزادگان_ قائم) نیز از این محله عبور می‌کند. از ایستگاه‌های مترو امام خمینی، حسن آباد و مولوی نیز می‌توان به محله امیریه دسترسی پیدا کرد. ایستگاه اتوبوس تندروی راه‌آهن_تجریش و همچنین اتوبوس‌های محلی در خیابان‌های اصلی این محله جابه‌جایی مسافران را بر عهده دارند.

از امکانات دیگر این محله می‌توان به ایستگاه راه‌آهن اشاره کرد.

مراکز خرید و مکان‌های مهم امیریه

صنف‌های مختلفی به دلیل دسترسی امیریه به نقاط مختلف شهر، در این محدوده فعال هستند. در خیابان کارگر جنوبی و خیابان ولیعصر مغازه‌های فراوانی وجود دارند. از رستوران و فست‌فود و کافه گرفته تا لوازم تحریر فروشی، نانوایی، ابزارفروشی و هر چیز دیگری که مورد نیاز شما باشد. محله امیریه به بازار بزرگ تهران، فروشگاه‌های لوزام ورزشی منیریه و فروشگاه‌های تخت و کمد حسن آباد نزدیک است. پارک شهر، بیمارستان لقمان و بیمارستان فارابی نیز از مکان‌های شاخص امیریه بوده که ساکنان این محله را از مراجعه به محله‌های اطراف بی‌نیاز می‌کند.

بافت مسکونی و قیمت ملک در امیریه

بافت قدیمی امیریه با ساخت و ساز انبوه در حال از بین رفتن است. در کوچه‌های امیریه هر روز یک ساختمان جدید جای یک ساختمان قدیمی را می‌گیرد. محله امیریه به لحاظ دسترسی و توسعه‌یافتگی نمره خوبی دریافت می‌کند و امکانات و خدمات برای ساکنان امیریه تا حد خوبی فراهم است. همان‌طور که گفته شد امیریه در گذشته محله مرفه‌نشین تهران بوده است، اما اکنون سکونت در این محله یک رویا نیست و در مقایسه با برخی از محله‌های تهران اتفاقا مقرون به صرفه است. فراموش نکنید که امیریه تاریخ زنده تهران است و حتی با ساخت و ساز‌هایی که با سرعت زیاد در این محله در حال انجام است، برخی از ساختمان‌های آن با عمری چندین و چند ساله محدودیت ساخت و ساز دارند.

در جست‌وجوهای اینترنتی باید دقت داشت که در برخی از آگهی‌ها، محدوده جغرافیایی محله امیریه از ابتدای خیابان ولی‌عصر، حد فاصل میدان راه‌آهن و خیابان امام خمینی اعلام شده است و برخی از مشاوران املاک منطقه ۱۱، فروزش، امیربهادر و قلسمتان را هم بخشی از امیریه عنوان می‌کنند.

با مراجعه به سایت دلتا اولین وب سایت ملکی در ایران می‎توانید با صرف زمان اندکی به آپارتمان دلخواه خود دست پیدا کنید. برای اطلاع دقیق از آخرین قیمت خرید آپارتمان در امیریه ایـــنجــــا کلیک کنید.

همچنین بخوانید:

خرید آپارتمان با ۴۰۰ میلیون در منطقه ۲ تهران

خرید ویلا در شمال با ۲۰۰ میلیون تومان!

با ۳۰۰ میلیون تومان کجای تهران خانه بخریم؟

خرید خانه در خیابان جمهوری

قیمت خانه در دیباجی جنوبی چند است؟

برای مشاهده مطالب بیشتر از املاک دلتا دیدن نمایید

 

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و نهم دی 1398 ساعت 17:31 توسط مجله دلتا بدون نظر

سهروردی شمالی از محله‌های گران‎قیمت و لوکس منطقه 7 شهر تهران بوده که کاربری مسکونی و تجاری آن، متقاضیان بسیاری را به این منطقه جذب کرده است.
خرید خانه در سهروردی شمالی

سهروردی شمالی، محله‌ای واقع در منطقه ۷ شهرداری تهران، از معدود محله‌های مرکز شهر است که علی‌رغم مجاورت با مناطق پرتردد پایتخت، دنج و آرام به نظر می‌رسد. خیابان سهروردی شمالی، از محدوده پل سید خندان و بزرگراه رسالت در شمال آغاز می‌شود و در ادامه مسیر به سمت جنوب با عبور از خیابان‌های خرمشهر، هویزه، بهشتی و مطهری در نهایت در جنوبی‌ترین نقطه به خیابان بهار شیراز می‌رسد. دسترسی آسان سهروردی شمالی به سایر نقاط شهر تهران در کنار موقعیت ایده‌آل این محله از لحاظ برخورداری از امکانات رفاهی، خرید خانه در سهروردی شمالی را افزایش داده است. مجله دلتا در محله‌‌گردی خود به سهروردی شمالی رفته است. با ما همراه باشید.

سهروردی شمالی در گذشته

زمین‌های این محله از اراضی عباس‌آباد به شمار می‌رفته است. اوایل دهه‌ ۳۰ با دستور پهلوی اول، زمین‌های اطراف آن به چندین پادگان، سربازخانه و همچنین بانک فلاحت (کشاورزی) بخشیده می‌شود. همزمان با ساخت کاخ‌ در نقاط مختلف تهران، میرزا عباس ایروانی این تپه‌ها را آباد کرده و به نام خود عباس‌آباد نامید.

دسترسی به سهروردی شمالی

ایستگاه‌های متروی سهروردی و  شهید قدوسی در این محله واقع شده است. مصلی، شهید بهشتی، مفتح و هفت تیر نیز از ایستگاه‌های مترو در اطراف محله سهروردی شمالی هستند. علاوه بر مترو، خطوط تاکسیرانی ویژه و بیسیم، حمل و نقل در این منطقه را پوشش می‌دهد. از ایستگاه تاکسی واقع در زیر پل سیدخندان به تمام نقاط تهران شرق، غرب، شمال و جنوب خط تاکسی وجود دارد. ایستگاه اتوبوس باغ صبا از نزدیک‌‎ترین ایستگاه‌های این محله برای جابه‌جایی درون شهری است. از مهم‌ترین دسترسی‌های این محله نیز می‌توان به معابر زیر اشاره کرد که نقش کلیدی در تردد شهروندان و ساکنان این محله ایفا می‌کنند.
 • بزرگراه رسالت مسیر شرق به غرب
 • خیابان ارسباران (جلفا)
 • بزرگراه رسالت مسیر غرب به شرق
 • خیابان شریعتی
 • خیابان سهروردی شمالی مسیر شمال به جنوب به صورت یک طرفه از پل سیدخندان تا میدان شهید قندی (پالیزی)
 • خیابان سهروردی شمالی به صورت دو طرفه از میدان شهید قندی تا خیابان مطهری (تخت طاووس)
 • خیابان سهروردی جنوبی
 • خیابان خرمشهر (آپادانا)
 • خیابان بهشتی (عباس آباد)
 • خیابان مطهری (تخت طاووس)
 • خیابان بهار شیراز
جایگاه شماره ۱۳۳ اختصاصی سهروردی و پمپ بنزین خرمشهر واقع در آپادانا از جمله مراکز سوخت‌رسانی هستند که در صورت نیاز می‌توانید به آنها مراجعه کنید.

مراکز تفریحی

محله سهروردی شمالی از لحاظ برخورداری از سرانه فضای سبز نمره قابل قبولی را دریافت می‌کند. بوستان بهشت مادران و پارک اندیشه در فضایی وسیع، مکان مناسبی را برای تفریح ساکنان این محله فراهم کرده است. فرهنگسرا و کتابخانه اندیشه نیز در همسایگی پارک اندیشه می‌تواند به عنوان یکی از گزینه‌های گذران اوقات فراغت جوانان و نوجوانان باشد. فرهنگسرای ارسباران در شمال پل سیدخندان و سینما آزادی در خیابان عباس آباد نیز از دیگر مراکز تفریحی این محدوده هستند.

سهروردی شمالی بهشت مادران

مراکز خرید

مرکز خرید اندیشه تهران واقع در میدان پالیزی انتخاب خوبی برای خرید خانم‌ها است. در جنوب میدان پالیزی، آبمیوه فروشی‌ها و اغذیه فروشی‌های متنوعی وجود دارد که در جوار پاساژ اندیشه در همین محدوده قرار دارند. علاوه بر این سهروردی شمالی بورس تزئینات داخلی ساختمان، کابینت، فروشگاه‌های بزرگ قفل و لولا و یراق‌آلات است که این مرکزیت، رفت و آمد به آن را در طول روز افزایش می‌دهد.

بافت مسکونی و قیمت ملک در سهروردی شمالی

یکی از نکات جالب در خصوص بازار ملکی منطقه ۷، قرار گرفتن محله‌های ارزان و لوکس در کنار یکدیگر است. کاربری محله سهروردی که در دسته مناطق گران‎قیمت و لوکس این منطقه طبقه‌بندی می‌شود، تجاری و مسکونی است. هر چه از نیمه شمالی سهروردی شمالی به سمت خیابان بهشتی نزدیک‌تر شویم بر کاربری‌های اداری و تجاری افزوده می‌شود. در سهروردی شمالی عمده واحدهای مسکونی نوساز به ازای هر متر مربع از ۱۹ تا ۲۴ میلیون ارزش‍گذاری می‌شوند. هر متر مربع از واحدهای قدیمی ۲۰ سال ساخت و بیشتر نیز ۱۴ تا ۱۶ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند. دلیل ارزش بالای آپارتمان در سهروردی شمالی از یک سو ناشی از لوکس‌سازی در این محله و از سوی دیگر به دلیل غلبه کاربری مسکونی بر کاربری‌های اداری در این محدوده بوده است. با مراجعه به سایت دلتا اولین وب سایت ملکی در ایران می‎توانید با صرف زمان اندکی به آپارتمان دلخواه خود دست پیدا کنید. برای اطلاع دقیق از آخرین قیمت خرید خانه در سهروردی شمالی ایـــنجــــا کلیک کنید.

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و نهم دی 1398 ساعت 17:13 توسط مجله دلتا بدون نظر

واسطه‌های ملکی می‌گویند تعداد آگهی‌های ورودی برای فروش در بازار مسکن کاهش و میزان تقاضا برای خرید افزایش یافته است.
خرید و فروش مسکن در تهران

بررسی میدانی بازار خرید و فروش مسکن در تهران از تغییر ترکیب عرضه و تقاضای این بازار و تردید طرف عرضه برای عقد قرارداد خبر می‌دهد. این در حالی است که برخی از مراجعه‌کنندگانی که در جست‌وجوی واحدهای مسکونی مورد پسند هستند از خرید خانه در شرایط فعلی منصرف شده‌اند.

به گزارش مجله دلتا واسطه‌های ملکی می‌گویند در حالی که طبق روال هر سال با نزدیک شدن به بازه زمانی شب عید، فشار تقاضا افزایش می‌یابد، حجم آگهی‌های ارائه شده به دفاتر املاک به حدود یک سوم کاهش یافته است.

هرچند سنگین شدن کفه تقاضا به رشد کاذب قیمت‌های پیشنهادی منجر می‌شود اما کماکان عمده خرید و فروش‌ها از نوع تبدیل به احسن و سفته‌بازی است و با توجه به افت توان متقاضیان واقعی، ظرفیت جهش قیمتی وجود ندارد.

به گفته فعالان بازار مسکن از آسیب‌هایی که این روزها از طرف واسطه‌های غیرحرفه‌ای به بازار ملک وارد می‌شود این است که برخی از خریداران آماتور و غیرحرفه‌ای بازار مسکن، با این پیش‌فرض که ممکن است در ماه‌های آینده با رشد قیمت مواجه شوند از ایده‌آل‌های خود درخصوص خانه‌ی مورد نظر کوتاه می‌آیند. از طرف دیگر؛ قیمت نامتعارفی که مالک برای واحد خود در نظر می‌گیرد و پذیرش این قیمت از سوی مشاور به توهم قیمتی دامن می‌زند.

مکانیزم بازار مسکن در دو سال گذشته به این صورت بوده است که از آذرماه تعداد معاملات افزایش یافته و این روند صعودی تا خردادماه سال آینده ادامه دارد و سپس بازار وارد رکود می‌شود. بنگاه‌دارها بیان می‌کنند که این وضعیت معمولا با مقداری شدت و ضعف همواره طی دهه‌های اخیر در بازار مسکن حاکم بوده، اما تفاوت این دوره با سایر دوره‌ها در این است که ظرفیت جهش قیمتی وجود ندارد.

در واقع اغلب متقاضیان برای حفظ ارزش پول اقدام به خرید می‌کنند. ممکن است قیمت‌های اسمی در این شرایط بالا برود اما به دلیل عدم جهش قیمت، سوددهی مناسبی برای آن دیده نمی‌شود.

طی دو ماه اخیر نیز مطابق روند همیشگی، معاملات خرید و فروش مسکن در تهران افزایش یافته و تعداد قراردادهای خرید و فروش آذرماه ۱۳۵ درصد نسبت به آبان بالا رفته است. آمار اتحادیه املاک نیز گویای آن است که معاملات در دی‌ماه نیز ۱۷ درصد نسبت به آذرماه افزایش یافته اما بسیاری از مشاوران سنتی چنین رونقی را احساس نمی‌کنند.

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و نهم دی 1398 ساعت 16:15 توسط مجله دلتا بدون نظر