مجله دلتا
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره آخرین روند تکمیل واحد‌های باقیمانده مسکونی مهر در سراسر کشور توضیح داد.
تحویل واحدهای مسکن مهر

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص روند تکمیل و تحویل واحد‌ های مسکن مهر گفت: هم‌اکنون ۲۴۰ هزار و ۱۲۸ واحد مسکونی مهر وجود دارد که باید طبق زمانبندی، فروش اقساطی آن‌ها انجام گیرد.

به گزارش مجله دلتا محمود محمودزاده ضمن تاکید بر لزوم اخذ تصمیمات جامع و کارشناسی در تکمیل واحد‌ های باقیمانده مسکن مهر، مطابق زمانبندی، گفت: واحد‌های مسکونی مهری که پیشرفت فیزیکی پایینی دارند حداکثر تا نیمه سال آینده باید تکمیل و تحویل متقاضیان شوند.

وی ادامه داد: بخشی از این واحد‌های باقیمانده شامل پروژه‌هایی هستند که یا بدون متقاضی بوده یا دیر آغاز به کار کرده‌اند. بخش دیگری از واحدهای تکمیل‌نشده مسکن مهر نیز مشکلات حقوقی داشته یا با اعلام بانک مسکن به عنوان پروژه خودمالک تسهیلات دریافت کرده و از لیست واحد‌های مسکونی مهر، خارج شده‌اند.

محمودزاده با یادآوری این مطلب که واحد مسکونی مهری که توسط بانک مسکن به عنوان خود مالک معرفی شدند از تعداد باقیمانده واحد‌های مسکونی مهر خارج شده‌اند، توضیح داد: در حدود ۱۵۰ هزار واحد مسکونی مهر هستند که عملیات فیزیکی ساختمان‌ های آن‌ها به اتمام رسیده، اما به دلیل آنکه خدمات عمومی آن‌ها از جمله انشعابات و … باقیمانده است هنوز تحویل متقاضیان نشده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی را به منظور تحویل زودتر واحد های مسکن مهر وظیفه سایر دستگاه‌ها برشمرد و گفت: امیدواریم این بخش نیز به زودی توسط سایر دستگاه‌ها تکمیل شود.

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم بهمن 1398 ساعت 14:30 توسط مجله دلتا بدون نظر

میانگین قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ملک مسکونی کلنگی در پاییز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 86.3 درصد افزایش داشته ‌است.
قیمت خانه کلنگی

بر اساس داده‌ های منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، در پاییز امسال، رشد قیمت خانه‌ های کلنگی بیش از واحد های مسکونی بوده است. مشاوران املاک می‌گویند بالا رفتن قیمت خانه‌ هایی از این دست موجب افزایش قیمت آپارتمان‌های نوساز در آینده خواهد شد.

به گزارش مجله دلتا میانگین قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین واحدهای مسکونی کلنگی معامله شده در پاییز امسال، ۱۸ میلیون و ۷۳۳هزار تومان با میانگین مساحت ۲۴۵ متر مربع بوده است که در مقایسه با فصل گذشته ۰.۴ درصد و مدت مشابه سال گذشته ۸۶.۳ درصد افزایش داشته است. به‌عنوان مثال بررسی قیمت خانه‌ های کلنگی در آگهی‌های نزد مشاوران املاک دلتا نشان می‌دهد که  یک ملک ۲۵ سال ساخت با مساحت ۲۰۰ متر مربع در امیرآباد، ۷ میلیارد تومان و ملک دیگری با مساحت ۹۰۰ متر مربع و با ۳۰ سال ساخت، در ولیعصر (عباس‌اباد تا توانیر)، ۵۵ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده است.

فروش ملک؛ رشد ۴۴.۸ درصدی

میانگین قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در بنگاه‌ های معاملات ملکی در شهر تهران، در پاییز امسال ۱۳ میلیون و ۶۰۴ هزار تومان با میانگین مساحت ۸۶ متر مربع و میانگین عمر بنای ۱۱ سال بوده است. این میانگین در مقایسه با فصل قبل ۰.۶ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۴.۸ درصد افزایش یافته است.

اجاره بها؛ رشد ۳۱ درصدی

میانگین مبلغ اجاره ماهانه به علاوه ۳ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۴ هزار تومان با میانگین مساحت ۸۰ متر مربع و عمر بنای ۱۴ سال بوده است. این میانگین در مقایسه با فصل گذشته ۱.۴ درصد و در مقایسه با فصل مشابه سال گذشته ۳۱.۱ درصد افزایش داشته است.

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم بهمن 1398 ساعت 12:2 توسط مجله دلتا بدون نظر

سعادت آباد تهران محله‌ای با بافت جوان و مدرن است که بخشی از معاملات بازار مسکن لوکس را از آن خود کرده است.
خرید آپارتمان در سعادت آباد

سعادت‌آباد از محله‌های شمال‌ غرب تهران و در منطقه ۲ واقع شده است. همسایگی این محله با شهرک غرب، کوی فراز و شهرک مخابرات موقعیت مطلوبی را از لحاظ دسترسی به مراکز تجاری، تفریحی و درمانی برای ساکنان این منطقه فراهم کرده و متقاضیان خرید آپارتمان در سعادت‌آباد را افزایش داده است. نزدیکی این محله به درکه و فرحزاد و برخورداری از آب و هوای سالم از دیگر امتیازات سکونت در سعادت آباد است. با مجله دلتا در معرفی محله سعادت‌آباد همراه باشید.

دسترسی به سعادت آباد

مجاورت سعادت آباد با بزرگراه‌های چمران و یادگار امام و همچنین بلوار فرحزادی و نبود محدودیت ترافیکی در این محله، تردد با خودروی شخصی را برای شهروندان آسان کرده است. به علاوه، بلوار شمالی_جنوبی سعادت‌ آباد، خیابان شرقی_غربی سرو، خیابان علامه، بلوار پاکنژاد و بلوار فرحزادی موجب تسهیل رفت و آمد به این منطقه شده‌است.

از لحاظ بهره مندی از وسایل حمل و نقل نیز، خطوط تاکسی‌ میدان‌های آزادی، ونک، انقلاب و صنعت در این محله مستقراست. خطوط اتوبوس‌رانی انقلاب_صنعت، سرو غرب_ سرو شرق و آزادی_ صنعت حمل و نقل عمومی به این محله را پوشش می‌دهند.

مراکز خرید

عمده مراکز تجاری سعادت‌آباد در خیابان علامه شمالی قرار دارد، اما در سایر خیابان‌های این محدوده نیز مجتمع‌های تجاری دیگری به صورت پراکنده دیده می‌شود. همچنین در بلوار فرحزادی، بلوار ۲۴ًمتری، چهارراه سرو (میدان سرو)، کوی فراز و علامه، نمایشگاه های خودروی متعددی مستقر است. از مراکز تجاری مهم در محله سعادت‌آباد و اطراف آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مرکز تجاری سروستان
 • مرکز تجاری بوعلی
 • پاساژ مادر
 • مرکز تجاری علامه
 • مرکز تجاری سهیل
 • مرکز تجاری ابریشم
 • مرکز خرید توس
 • مرکز تجاری کسری
 • مرکز تجاری پرواز
 • پاساژ گلستان
 • مجتمع تجاری میلاد نور
 • مجتمع تجاری دیدار

بیمارستان‌ها

محدوده سعادت آباد از لحاظ دسترسی به امکانات درمانی، موقعیت منحصر به فردی دارد. بیمارستان‌های شهید مدرس، پارسیان و عرفان از مراکز درمانی شاخص تهران در این محله قرار دارند.

مراکز تجاری و تفریحی

امکانات سعادت‌آباد در مراکز تجاری آن خلاصه نمی‌شود. دسترسی نزدیک این محله به مجتمع فرهنگی_ورزشی اریکه ایرانیان و پارک‌های مختلفی مانند پارک پرواز، مدیریت، دلاوران و آبشار از مزایای خرید یا رهن و اجاره خانه در سعادت آباد است.

پارک پرواز سعادت آباد

خرید آپارتمان در سعادت آباد

قیمت خرید آپارتمان در سعادت‌آباد به چند دلیل بالا است. علاوه بر موقعیت منطقه و دسترسی راحت آن به سایر امکانات رفاهی، استفاده از نهاده‌های ساختمانی با کیفیت مرغوب علت دیگر قیمت بالای خانه در سعادت آباد است. بیشتر ساختمان‌ها و برج‌های این منطقه قدمت کمتر از ۲۰ سال دارند. آگهی‌های خرید و فروش خانه در سعادت آباد، دامنه قیمتی ۳۵ تا ۶۰ میلیون تومان به ازای هر متر مربع را نشان می‌دهد که این میزان بسته به نوساز یا قدیمی بودن آپارتمان‌ها متفاوت است.

خیابان‌های سعادت آباد، ۲۴ متری، علامه، سرو، کوی فراز، بلوار پاکنژاد، دریا و فرحزادی و همچنین میدان‌های کاج و فرهنگ از مناطق اصلی سعادت آباد به شمار می‌آیند و قیمت خرید خانه در آنها متفاوت است. به‌عنوان مثال قیمت اجاره واحد مسکونی در خیابان ۲۴ متری که در آن خبری از مراکز خرید نیست در مقایسه با دیگر خیابان‌ها و محلات سعادت‌آباد بالاتر است. همچنین خرید ملک با موقعیت اداری در بلوار فرهنگ و خیابان علامه شمالی که عمده مراکز اداری و شرکت‌های تجاری را در خود جای داده‌اند نیز بودجه بالایی می‌طلبد.

برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در سعادت‌ آباد و سایر مناطق تهران به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم بهمن 1398 ساعت 11:55 توسط مجله دلتا بدون نظر

آخرین آمار از بازار مسکن پایان سال؛ حاکی است سرمایه‌گذاران خُرد، آپارتمان‌های خود را با قیمت‌های کمتر از ارزش متعارف وارد بازار کرده‌اند.
خرید و فروش آپارتمان زیر قیمت
نگاهی به روند معاملات خرید و فروش در بازار مسکن پایتخت نشان می‌دهد، گروهی از مالکان برای در امان بودن از رکود احتمالی سال آینده، به فروش آپارتمان زیر قیمت در بازار شب عید اقدام کرده‌اند.

 

به گزارش مجله دلتا گروهی از مالکان در مناطق میانی و جنوبی تهران با عرضه واحدهای خود با نرخ‌ پایین‌تر از ارزش متعارف ملک، ضمن تجهیز خود به نقدینگی برای ساخت‌وساز در سال آینده، قصد مواجهه با رکود احتمالی در سال آینده را ندارند.

بررسی‌های میدانی حاکی است که با وجود افزایش قیمت آپارتمان طی دو ماه اخیر در مناطق شمالی تهران، فروش واحدهای کوچک متراژ در مناطق پرمتقاضی شهر تهران با قیمت‌های عرفی تثبیت شده طی ۱۰ ماهه سال ۹۸ و حتی پایین‌تر از قیمت اردیبهشت‌ماه انجام می شود.

واسطه‌های ملکی می‌گویند با توجه به تکمیل ظرفیت قیمت در مناطق شمالی، امسال تورم ملک در مناطق جنوبی بیشتر از شمال تهران بوده است. مشاوران املاک می‌افزایند اغلب معاملات از نوع تبدیل به احسن یا خانه اولی، در مناطق ۴ و ۵ انجام می‌شود؛ هرچند غالب خرید و فروش‌ها در این مناطق نیز از نوع سرمایه‌گذاری است. از سوی دیگر به دلیل نگرانی از کسادی معاملات در سال آینده، آگهی‌های فروش آپارتمان زیر قیمت به تدریج وارد بازار می‌شود.

آمارها نشان می‌دهد طی یک سال منتهی به دی‌ماه ۱۳۹۸ در ۱۱ منطقه‌ واقع در نیمه جنوبی شهر تهران شامل مناطق ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ نرخ رشد قیمت مسکن، بالاتر از دیگر مناطق تهران بوده و بالاترین نرخ رشد سالانه در دی‌ماه امسال با ۶۹ درصد به منطقه ۱۶ تعلق داشته و بعد از آن مناطق ۱۲، ۲۰ و ۱۹ به ترتیب دارای رشد ۶۴، ۶۲ و ۶۰ درصد سالانه بوده‌اند.

آمار گویای آن است که با وجود جهش ۲۹ درصدی قیمت در دو ماه گذشته در منطقه یک خرید و فروش در محدوده متناسب با توان قشر های  متوسط در مناطق ۵، ۴، ۲، ۱۴ و ۱۵ انجام می‌شود و بنا به اعلام دفاتر مشاوران املاک؛ طی دو ماه اخیر از تورم‌های سنگین در این مناطق خبری نبوده است.

در دی‌ماه ۹۸ مطابق اعلام بانک مرکزی، متوسط قیمت مسکن در شهر تهران ۱۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان در هر متر مربع بود که در مقایسه با آذر ماه ۲.۱ درصد و نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۴۰.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه هم‌چنین تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه گذشته و ماه مشابه سال ۹۷ به ترتیب ۱۲ و ۵۹ درصد افزایش داشه است.

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم بهمن 1398 ساعت 11:50 توسط مجله دلتا بدون نظر

محله ولنجک با بافت مسکونی و تجاری مدرن و لوکس از توابع شمیران در شمال تهران است.
خرید آپارتمان در ولنجک

ولنجک یکی از مناطق مرفه‌نشین پایتخت است که در منطقه یک شهر تهران قرار دارد. این محله که تا چند دهه گذشته مانند زعفرانیه روستایی کوچک و کم‌جمعیت در شمال تهران بوده، اکنون منطقه‌ای با جمعیت بالا و برخوردار از بافت مسکونی مدرن است. ولنجک از شمال به ارتفاعات توچال، از سمت جنوب به محله محمودیه و بزرگراه پارک‌وی، از غرب به درکه و از شرق به محله زعفرانیه مشرف است. دسترسی راحت این محله به مراکز تجاری، درمانی، آموزشی و تفریحی خرید آپارتمان در ولنجک را در سال‌های اخیر افزایش داده است. مجله دلتا این بار در محله گردی خود به محله ولنجک رفته است. با ما همراه باشید.

دسترسی به ولنجک

دسترسی محله ولنجک به وسایل حمل و نقل عمومی در وضعیت مطلوبی قرار دارد. ولنجک به طور مستقیم دارای ایستگاه مترو نیست، اما از طریق تاکسی‌ها و مینی‌بوس‌های موجود می‌توانید خود را به متروی تجریش برسانید. خط تاکسی از میدان تجریش به دانشگاه شهید بهشتی نیز می‌تواند در مسیر خود شما را به خیابان‌های این محله برساند. علاوه بر خط اتوبوس بلوار دانشجو به چهارراه پارک‌وی، خط مینی‌بوس بلوار دانشجو_میدان تجریش گزینه مناسب دیگری برای دسترسی به این محله است. با توجه به اینکه ولنجک محدودیت ترافیکی ندارد، تردد با خودروی شخصی مشکلی را برای شما به وجود نخواهد آورد. از خیابان‌های مهم این محدوده نیز می‌توان به معابر زیر اشاره کرد که نقش خوبی در کاهش بار ترافیکی محدوده ولنجک دارند.

 • خیابان ولنجک
 • خیابان ساسان
 • خیابان سیزدهم
 • خیابان یمن
 • خیابان امیرآبادی
 • بلوار دانشجو

مراکز خرید

با سکونت در محله ولنجک از لحاظ دسترسی به مراکز خرید برای تهیه مایحتاج روزانه و خرید پوشاک و دیگر وسایل ضروری دشواری نخواهید داشت. از مکان‌های تجاری این محله می‌تواند به موارد زیر اشاره کرد.

 • مرکز خرید ولنجک
 • مرکز خرید توچال
 • مرکز خرید خلیج فارس
 • مرکز خرید هشت بهشت زعفرانیه
 • مرکز خرید تعاونی تحقیقات گیاه پزشکی کشور
 • مرکز خرید پالادیوم


مرکز خرید پالادیوم

بوستان‌ها

 • بوستان نگین
 • بوستان گلریزان
 • بوستان نور
 • بوستان توحید
 • بوستان تندرستی (ساسان)
 • بوستان اقاقیا
 • بوستان توسکا
 • بوستان یاسمن
 • بوستان دانشجو

مکان‌های مهم ولنجک

یکی از امتیازات خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در ولنجک، دسترسی نزدیک به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی همچون بیمارستان آیت الله طالقانی، بیمارستان رامتین، دی کلینیک و مرکز جراحی ولنجک و بیمارستان دامپزشکی البرز است. علاوه بر دانشگاه شهید بهشتی و همچنین موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور و سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی، وجود چند سفارت، تردد روزانه در ولنجک را از حد معمول بیشتر کرده است.

 • سفارت اوکراین
 • سفارت صربستان
 • سفارت الجزایر
 • سفارت ساحل عاج
 • دانشگاه شهید بهشتی
 • سالن اجلاس سران

مراکز تفریحی ورزشی

وجود چند مرکز تفریحی ورزشی مهم در محله ولنجک که حتی شهروندان دیگر محله‌های تهران نیز از آن‌ها استفاده می‌کنند، اعتبار محله ولنجک را از لحاظ دسترسی مطلوب به امکانات رفاهی بالا برده است.

 • بام تهران
 • تله کابین توچال
 • مجموعه فرهنگی ورزشی سبز
 • خانه کشتی منصور برزگر

چگونه به توچال برویم

خرید آپارتمان در ولنجک

اگرچه قیمت واحدهای مسکونی در ولنجک نیز همانند دیگر محله های تهران به عوامل مختلفی از موقعیت و متراژ ملک و سن بنا بستگی دارد، اما به دلیل قرار گرفتن این محله در مناطق شمالی تهران و مجاورت با کوه‌های توچال، خرید خانه در ولنجک به بودجه بسیار بالایی نیاز دارد. ساخت و سازهایی که به سرعت در این محدوده در حال انجام است نیز مزید بر این گرانی شده است. خانه‌های ویلایی محله ولنجک در کنار خانه‌های لوکس و مدرن قیمت قابل توجهی داشته و البته طرفداران خاص خود را دارد. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید آپارتمان در ولنجک و سایر مناطق تهران به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم بهمن 1398 ساعت 11:41 توسط مجله دلتا بدون نظر