مجله دلتا
چه حالی می شوید اگر در قایق گردشگری‌تان باشید و ناگهان یک جسد خفه شده، آویزان قایقتان شود؟ می‌خواهیم به ایالت لوئیزیانا برویم. به مردابی رمزآلود و هراس‌آور در جنوب آمریکا.
مرداب مانچاک

امروز به سفری می‌رویم که باید همراهانی شجاع را با خود ببرید. جایی کاملا مرموز با چاشنی رعب و وحشت. مقصدمان مرداب ارواح یا مانچاک است که در لیست تورهای ۱۰ مکان ترسناک دنیا قرار گرفته است. با مجله دلتا همراه باشید برای رفتن به مرداب مانچاک در آمریکا که بسیار مرموز و ترسناک است.

مرداب ارواح

مرداب مانچاک، گورستان دسته جمعی لوئیزیانا

مرداب مانچاک یا مرداب ارواح که یکی از وحشتناک‌ترین مکان‌های دنیا است، درست در محل تلاقی دو رود می‌سی‌سی‌پی و ایبرویل، نزدیک شهر نیو اورلئان قرار دارد.

می‌گویند این مرداب، گورستان دسته‌جمعی صدها تن از مردم آن محله است. درختان سر به فلک کشیده که در همسایگی ریشه‌هایشان جسد‌های خفه‌شده آرمیده‌اند. داخل این تالاب دلهره‌آور پر از تمساح و جنازه است.

مرداب مانچاک لوئیزیانا

افسانه‌هایی درباره گذشته این مرداب وجود دارند که این مرداب را در طول زمان ترسناک‌تر کرده است.

جولیا برون، راهبه‌ای که مرداب مانچاک را نفرین کرد

آمریکایی‌ها معتقد هستند که مرداب مانچاک طلسم شده است. شبح سفید یا جولی سفید نام‌هایی است که توسط مردم روستاهای اطراف مرداب، به جولیا برون نسبت داده شده است. او راهبه‌ای بود که در زمان درماندگی و بیماری اهالی دهکده، یاری‌رسان آن‌ها بود.

جولیا برون به‌دلیل ناسپاسی‌های مردم در برابر کمک‌هایش، کم‌کم شروع کرده بود به تند‌خویی با مردم و برایشان پیش‌بینی‌های وحشتناکی می‌کرد که همه‌شان بعد از مدت زمان کمی به واقعیت می‌پیوست و به همین دلیل مردم فکر می‌کردند که او ساحره است.

گورستان دسته جمعی

بد‌رفتاری‌ها و پیش‌بینی‌های ناخوشایندی که به زبان می‌آورد، دلیل نفرت مردم از وی بود. در روز ۲۸ دسامبر سال ۱۹۱۵ آخرین پیش‌بینی و یا نفرین جولی به حقیقت پیوست.

مردم آمریکا معتقدند که نفرین جولی سفید باعث شده که آب، پشت پل مانچاک که یکی از بزرگترین پل‌های جهان است جمع شود تا ناگهان سیلی جاری شود و همه اهالی روستا‌های مجاور مرداب را یکباره به قتل برساند.

مرداب

افسانه گرگینه

برخی از مردم آمریکا افسانه‌ای دیگر را بیان می‌کنند. حاکی از آن که اطراف مرداب، جانوری خونخوار با ارتفاع ۳ متر وجود دارد. جانوری که سری شبیه به گرگ یا سگ دارد. هیکل درشت و انسانی، دندان‌هایی برنده و تیز و چشمانی خون آلود.

آمریکایی‌ها این حیوان را روگارو می نامند. افسانه حاکی از آن است که روگارو فردی است که سال ها قبل به دست یک جادوگر نفرین شده است که با خوردن یا گاز گرفتن انسانی دیگر، می‌تواند نفرینش را به دیگران منتقل و خودش را رها کند.

10 مکان ترسناک دنیا

حقیقت گورستان مرداب مانچاک

همه این افسانه‌ها می‌توانند حقیقی یا دروغ باشند. اما چیزی که قطعی است، وجود صدها جسد در این مرداب و وحشت‌آور بودن آن مکان است.

تنها دلیل منطقی و علمی که می‌توان برای این پدیده در نظر گرفت، وقوع طوفانی سهمگین در ایالت لوئیزیانا آمریکا است که همزمان با مرگ جولیا برون، جان ۳۵۰ نفر از مردم آن منطقه را هم گرفت.

طلسم شده

گاهی حوادث آنقدر تلخند که مردم دوست ندارند حقیقت را بپذیرند و ترجیح می‌دهند به جای پذیرفتن واقعیت، افسانه‌ها و خرافات را باور کنند. این ترجیح به پذیرفتن افسانه‌ها به جاذبه‌ای خاص برای علاقه‌مندان به گردشگری سیاه تبدیل شده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب جاده‌ای که روی درختانش روح زندگی می‌کند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و چهارم خرداد 1400 ساعت 11:12 توسط مجله دلتا بدون نظر

همیشه وصف کوه‌های آتشفشان را شنیده‌ایم و از رودهای داغ گدازه‌ها خوانده‌ایم و عکس‌های جالبی دیده‌ایم، اما شاید هیچ وقت فکرش را هم نکرده‌ایم که بتوان در کنار یک قله آتشفشانی فعال به گردش و تفریح هم پرداخت.
کوه آتنا

کوه‌ آتشفشانی آتنا کوهی۳ هزار متری است که از جاذبه‌های سیسیلی در ایتالیا است. کوه آتنا بلندترین کوه ایتالیاست و بخاطر فوران‌های ادامه‌دارش شهره جهانیان شده است. همراه مجله دلتا باشید تا به آغوش طبیعت برویم. طبیعتی متفاوت از جنس آتشفشان.

کوه‌ آتشفشانی آتنا

کوه آتنا یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان است. با توجه به سابقه فعالیت آن، توسط سازمان ملل متحد، بعنوان آتشفشان فعال دهه اخیرمشخص شد و در ژوئن ۲۰۱۳ هم به فهرست میراث جهانی یونسکو  اضافه شد.

کوه آتنا

کوه آتنا علاوه بر رکوردداری در اروپا، یکی از فعال ترین کوه‌های آتشفشانی دنیا هم محسوب می شود.

جالب است بدانید که بر طبق داستان‌های اساطیری یونان، زئوس، خدای خدایان توانست هیولای کشنده تایفون را در زیر این کوه به دام بیندازد.

آتشفشان فعال

پوشش گیاهی اطراف کوه آتنا

شاید تصوری از طبیعت اطراف یک کوه آتشفشانی نداشته باشید و گمان کنید که باید لخت و عاری از هر فضای سبزی باشد و فوران‌های مدام آن پوششی گیاهی را باقی نگذارد.

اما یکی از قسمت‌های هیجان‌انگیز کوه آتنا، همین پهنه سبز اطرافش و گیاهان متنوعی است که دور تا دور دامنه‌های شیب‌دار کوه را پوشانده‌اند.

جزیره سیسیل ایتالیا

در دامنه‌های پایینی کوه، تاکستان‌ها و باغ‌های میوه به وفور دیده می شود. این کوه در بخش عمده درآمد جزیره، چه در کشاورزی و چه در گردشگری نقش دارد.

امکانات گردشگری آتنا

یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های جزیره سیسیل ایتالیا همین کوه آتشفشانی است که سالانه هزاران گردشگر را به دامان خودش راه می‌دهد.

ایستگاه آتنانورد ایستگاه اسکی کوچکی است که در ارتفاع ۱۸۱۰ متری و در بخش شمالی این کوها قرار دارد.

آتشفشان

ایستگاه اسکی ساپینزا ، در مقایسه با آتنانورد ارتفاع بیش‌تری داشته و شیب عمودی‌تری را در اختیار ورزشکاران اسکی قرار می‌دهد.

در اطراف این ایستگاه، جنگلی از کوه‌های کاج، منظره قله‌های صخره‌ای و البته دریا به چشم می‌خورد.

مرکز بازدید پارک آتنا در فرانزو و نزدیکی کلیسای مادر قرار گرفته است. در این مرکز بازدید چندین بخش به چشم می‌خورد که با مراجعه به آن می‌توانید از اطلاعات و امکانات مناسبی برخوردار شوید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب خوشمزه‌ترین موزه جهان را بخوانید.

 

دانلود اپلیکیشن

همچنین بخوانید:

پل خودکشی؛ مقصد ترسناک دنیای گردشگری!

دریاچه‌ای زلال با سنگ‌های رنگین‌کمانی

دریایی که می توانید روی آن راه بروید!

خوش‌مزه‌ترین موزه جهان

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و چهارم خرداد 1400 ساعت 10:29 توسط مجله دلتا بدون نظر

دریاچه توشن گرگان بدون شک یکی از چهارفصل‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایران است.همه چیز به این بستگی دارد که چه زمانی در گرگان باشید و یا به چه فصلی از سال بیشتر علاقه داشته باشید.
دریاچه توشن

برای طبیعت‌گردی همیشه‌ هم نباید دنبال جاهای بکر و دور بگردیم. جاهایی در نزدیکی‌مان هست که بهشت واقعی است. دریاچه توشن گرگان یکی از همان مناظر شگفت‌انگیز است. اگر شما هم به‌دنبال چنین جایی هستید این مطلب مجله دلتا را دنبال کنید.

دریاچه توشن گرگان

دریاچه توشن گرگان

در جنوب شهر گرگان، در دهستان انجیرآب و در دامنه کوه توشن، روستایی با طبیعت زیبا و مسحورکننده قرار دارد که آماده است تا یک طبیعت‌گردی خاطره‌انگیز را برای شما رقم بزند.

دریاچه توشن گرگان در واقع سدی خاکی است که بوسیله‌ جریان‌های کنترل شده‌ آب‌های سطحی پر می‌شود. طول این دریاچه حدود ۳۰۰ متر و عرض آن ۱۳۰ متر است.

جاذبه های گردشگری گرگان

تفریحات و دیدنی‌های دریاچه توشن

یک جاده جنگلی زیبا شما را به دریاچه می‌رساند. برای لذت بردن از این جاده زیبا، آرام رانندگی کنید.

طبیعت سرسبز، درختان تنومند سربه‌فلک کشیده که دورتادور دریاچه را فراگرفته، فضایی دل‌انگیز را خلق کرده است. با برپایی پیک‌نیک و کمپ، بیشتر از این نعمت لذت ببرید.

دیدنی های گرگان

ماهی‌گیری و عکاسی از تصاویر بی‌نظیر این دریاچه جزو جذابیت‌های منحصربه‌فرد دریاچه توشن است.

روستای توشن، مناظر فوق‌العاده زیبا و محصولات لبنی و دامی طبیعی و لذیذی دارد که می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.

توشن

فصل سفر

بهار و تابستان: درختان تازه شکوفه زده بهار با آب‌و هوای مطبوع بهترین زمان سفر است و تابستان این منطقه کمی شرجی‌ است.

پاییز و زمستان: فصل پاییز دریاچه‌، برای کسانی که عاشق منظره‌های متفاوت و رنگارنگ هستند بی‌نظیر است و زمستان‌های این ناحیه سرد است.

گرگان

امکانات اطراف دریاچه

پوشش گیاهی اطراف دریاچه بسیار متنوع و زیباست. درختان انبوه و گل‌های وحشی که شاید نمونه‌اش را در جایی ندیده باشید. خوشبختانه امکانات رفاهی در اطراف دریاچه وجود دارد و از این بابت خیال‌تان راحت است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب آبشاری که یک جزیره را می‌بلعد را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و چهارم خرداد 1400 ساعت 10:17 توسط مجله دلتا بدون نظر

تصور کنید در اقیانوس در حال شنا‌ کردن هستید و ناگهان خود را در حال افتادن در یک آبشار بزرگ و پرشتاب در زیر دریا پیدا می کنید!
آبشار موریس

جزیره موریس، جزیره‌ای دور افتاده در جنوب غربی اقیانوس هند است که در ۹۰۰ کیلومتری شرق ماداگاسکار واقع شده است. در سواحل جنوب غربی این جزیره، آبشار موریس در جریان است. آبشار شگفت ‌انگیزی که در زیر دریا شکل گرفته و شگفتی همگان را برانگیخته است. با مجله دلتا همراه باشید تا به آبشار زیر اقیانوس برویم.

جزیره موریس

آبشار موریس

هیچ آبشار واقعی در کار نیست. شن و ماسه و گل‌و‌‌لای کف اقیانوس، شکل و راهی را ایجاد کرده‌اند که باعث می‌شود تصویری شبیه پایین ریختن یک آبشار در زیر اقیانوس به نظر برسد. گاهی مواقع با نگاه کردن به این قسمت این‌طور به نظر می‌رسد که کل جزیره موریس در حال فرو رفتن در زیر آب است.

آبشار زیر آب

تصویر این بخش از اقیانوس به قدری واقعی به نظر می‌رسد که نمی‌توان عدم وجود آن را باور کرد. حتی در نقشه‌های گوگل و تصاویری که از ماهواره‌های ایستگاه فضایی گرفته شده‌اند نیز این فرورفتگی کاملا محسوس است. در واقع این جریان امواج زیر دریاست که چنین تصویر حیرت‌انگیزی را ایجاد می‌کند.

دیدنی‌های اطراف جزیره موریس

آب اقیانوس از نمای ساحل، بسیار زیبا به نظر می‌رسد اما دیدن زیبایی‌های کامل این آب‌ها تنها از نمای بالا و سوار بر هلی‌کوپتر امکان‌پذیر خواهد بود. تورهایی تنها برای این موضوع در جزیره موریس راه‌اندازی شده است.

ماداگاسکار

گردشگران علاوه بر بازدید از این آبشار می‌توانند از سواحل ماسه‌ای، آب گرم، گشت‌و‌گذار در دل کوه و همین‌طور در میان صخره‌های مرجانی و البته آب و هوایی خوشایند در تمام طول سال لذت ببرند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب رنگین کمان را این‌بار روی زمین ببینید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و چهارم خرداد 1400 ساعت 10:5 توسط مجله دلتا بدون نظر

احتمالا تا به حال تصاویری از کوه‌ها و خاک‌های رنگی را دیده باشید که کشورهای خارجی جزو جاذبه‌هایشان معرفی می‌کنند اما جالب است بدانید که نمونه‌ای فوق‌العاده از این زیبایی در ایران وجود دارد.
کوه های رنگی ماهنشان

یکی از خارق‌العاده‌ترین جاذبه‌های طبیعی استان زنجان کوه‌ های رنگی ماهنشان است. کوه‌ های رنگی ماهنشان که از جاذبه‌های طبیعی و منحصر به‌فرد دنیا بشمار می روند، به آلا داغ‌ لار معروف می‌باشند. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا با این جاذبه شگفت‌انگیز آشنا شوید.

تپه های رنگین کمانی آلا داغ لار

کوه‌‌های آلا داغ لار که به معنی کوه‌های رنگی است در حقیقت جلوه‌ای از رنگین کمان است بر روی خاک. این کوه‌های زیبا در مسیر زنجان به ماهنشان در استان  زنجان قرار گرفته‌اند. مناظر این تپه‌ها به قدری خارق‌العاده است که ممکن است برای لحظه‌ای تصور کنید که در روی کره دیگری راه می‌روید.

کوه های رنگین کمانی

رنگین کمان زمینی ماهنشان متشکل از رنگ‌هایی همچون قرمز، قهوه‌ای، سبز، نارنجی، زرد و سفید می‌باشد. این کوه‌ها به سبب رنگی بودنشان به ویژه رنگ مسی و زرد در شرایط نور مناسب و هوای گرم،  سوژه مناسبی برای عکاسی طبیعت بشمار می روند.

تاثیر رنگ‌ها در زندگی مردم منطقه

مردم ساکن منطقه از دیرباز شاهد زیبایی‌های منحصر به‌فرد این کوه‌ها بوده‌اند و این عاملی تاثیرگذار بر روی سنت‌ها و فرهنگ آن‌ها بوده است. یکی از سنت‌هایی که آن ها هر سال در عید نوروز انجام می‌دهند این است که با استفاده از خاک‌های رنگی خانه‌های خود را تزئین می‌کنند.

آلا داغ لار

دلیل رنگی شدن تپه های آلا داغ لار

شهر ماهنشان مملو از مواد معدنی است و همین عامل سبب شده است که تعداد زیادی کارخانه با فعالیت‌های معدنی در آن احداث شوند. تغییر املاح و نوع آن‌ها در رنگ رسوبات تثبیت و موجب تشکیل تپه های آلا داغ لار شده است.

ماهنشان

جاذبه های طبیعی و تاریخی ماهنشان

ماهنشان از جاذبه‌های گردشگری ناشناخته متعددی برخوردار است. این جاذبه‌ها از قبیل دریاچه طبیعی، رودخانه‌های متعدد دائمی و فصلی، کوه‌های سر ‌به ‌فلک کشیده، چشمه‌ها، باغ ‌ها و کشت‌زارهای زیبا می‌باشند. علاوه بر این‌ها دریاچه آب‌ شیرین و دریاچه پری از دیگر جاذبه‌های شگفت‌انگیز این منطقه می‌باشند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب کوهی مسطح، عجیب اما واقعی را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و چهارم خرداد 1400 ساعت 9:7 توسط مجله دلتا بدون نظر