مجله دلتا
بین باردن تاور و بولتون استرید انگلستان یکی از خطرناکترین تله‌های طبیعت قرار دارد. یک نفر هم نتوانسته از این نهر زنده به بیرون بیاید و حتی اجساد و بدن‌های آن‌ها هم کشف نشده است.
نهر بولتون استرید

مطلب امروز مجله دلتا مربوط به نهر بولتون استرید است. این تله مرگبار، یک رودخانه ظاهرا بی‌خطر به‌عرض یک‌ متر و هشتاد سانتی‌متر است. اما زیر جریان آب سطحی این رودخانه، شکافی عمیق با جریان‌های زیرزمینی قوی وجود دارد که هر کس در آن بیافتد به کام مرگ می‌رود. باور بر این است که تا به‌حال حتی یک نفر نیز از این رود آدمخوار زنده بیرون نیامده است. حتی اجساد مردگان نیز پیدا نمی‌شود.

نهر بولتون استرید

نهر بولتون استرید

در کشور انگلستان و در شهر یورکشایر، بین برج باردن و صومعه بولتون، خطرناک‌ترین دام و تله نهفته است. نهری که به ظاهر آرام و مهربان اما در واقع کشنده است. این رود آدمخوار، یک جویبار با عرض حدود ۶ فوت و دارای شکاف‌هایی مرگ‌بار و عمیق است.

نهر بولتون استرید در انگلستان

برای فهمیدن اینکه چگونه یک نهر کوچک کوهستانی می‌تواند چنین شهرتی داشته باشد، باید خلاف جهت آب حرکت کرد. کمتر از ۹۰ متر بالاتر، این جریان کوچک تبدیل به یک رودخانه به عرض ۹ متر می‌شود.

این رود که وارف نام دارد از میان یورکشایر می‌گذرد و وقتی به منطقه بولتون می‌رسد مجبور می‌شود که در فضایی باریک حرکت کند که در نتیجه سرعت و عمق بسیار زیادی پیدا می‌کند. عرض کم استرید هم یک توهم است، چرا که کناره‌های این رود آدمخوار از زیر خالی هستند. زیر کناره‌ها پر از سوراخ‌ها و تونل‌هایی است که بقیه آب رودخانه در آن جریان دارد. کسی واقعا نمی‌داند عمق بولتون استرید چقدر است.

دیدنی های انگلستان

رود آدمخوار استرید

سطح بولتون استرید آنقدر آرام است و کناره‌های رودخانه آنقدر به‌هم نزدیک هستند که در گذشته بازدید‌کنندگان و گردشگران بی‌پروا، فکر می‌کردند که می‌توانند عرض آن را بپرند یا پا درون رودخانه گذاشته و از آن بگذرند، چرا که به‌نظر می‌آمد عمق آن تا زانو می‌رسد.

امروزه با نصب علائم خطر در این منطقه، بازدیدکنندگان فقط برای دیدن این پدیده طبیعی به این مکان زیبا و مرگبار می‌آیند، هرچند هنوز هم ماجراجویانی وجود دارند که این خطرها را به جان خریده و پا به نهر می‌گذارند.

بولتون استرید

به‌درستی باور بر این است که اسم این رودخانه از Stride به معنای گام برداشتن است. در آن منطقه بر روی درختان علائم هشداردهنده نصب شده تا مردم را از پریدن از عرض رودخانه منصرف کند، با این حال داستان‌های بسیار زیادی وجود دارند راجع به کسانی که لیز خورده و بی‌رحمانه به درون حفره‌ها و تونل‌های زیرزمینی این رودخانه کشیده شده‌اند.

رود آدمخوار

پیشنهاد مطالعه: مطلب دره اسرارآمیز ارواح در ایران را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم تیر 1400 ساعت 9:28 توسط مجله دلتا بدون نظر

در تهران پرترافیك و دود هم می‌شود دل به طبیعت داد. كافی است كمی از كلیشه‌های زندگی مدرن فاصله بگیریم. می‌شود وقت‌های فراغت را به جای مچاله شدن زیر سقف‌های كوتاه، كافه‌های تاریك و سفره‌خانه‌های خالی از اكسی‍ژن، در كافه‌ باغ‌ها و باغ موزه‌ها ایرانی نفس كشید.
باغ موزه های تهران

اماکن تفریحی در تهران زیاد است. از اماکنی که معمولا به خاطر وجود درختان، هوای تمیزتری دارند و اغلب عمارتی تاریخی در آن‌ها قرار دارد باغ موزه های تهران است. در این مطلب مجله دلتا می‌خواهیم تعدادی از باغ موزه‌های زیبای تهران را به شما معرفی کنیم.

باغ موزه هنر ایرانی

یکی از باغ موزه های تهران است که آثار و زیبایی خاص آن می‌تواند دل و روح شما را به تماشا بگیرد. سنگ‌فرش کف، فضای سبز و آبراهه‌های آن از یک سو، آثار هنری، کافه‌های زیبا با طرح سنتی و عطر خوش دمنوش از سوی دیگر دلربا و دلنشین است.

باغ موزه های تهران

در این باغ زیبا ماکت ۱۱ اثر باستانی ایران، از جمله برج آزادی، چهل ستون، سی‌و‌سه پل و … قرار دارد.

باغ ایرانی

سبک هندسی و تقسیم‌بندی خاص کاشتن درختان، حوض بزرگ و فواره، آب‌نماهای متعدد، عمارتی در مرکز باغ و تقارن در طراحی از ویژگی‌های چشمگیر باغ‌ ایرانی است. اگر عاشق گل و گیاه هستید می‌توانید از این مکان با صفا لذت ببرید. در بهار، لاله‌های رنگارنگ این باغ شما را به یاد کشور هلند می‌اندازند.

باغ های ایرانی

باغ عین‌الدوله

باغ عین‌الدوله نمونه‌ای زیبا از باغ‌های تهران است که در آن نگار‌خانه‌ای نیز دایر است. این باغ سرسبز در واقع اقامتگاه ییلاقی عین‌الدوله وزیر مقتدر قاجار بوده است.

استخری زیبا که جزایر کوچکی در آن وجود دارد در وسط باغ قرار دارد. آینه‌کاری و نقاشی‌های دیواری شاه‌نشین عمارت نیز چشم‌نواز و زیباست.

باغ عین‌الدوله

باغ فردوس

باغ فردوس که از قدیمی‌ترین باغ های تهران است در زمان محمدشاه قاجار ساخته شده است. این باغ دو‌هکتاری عمارتی بزرگ و زیبا دارد. درختان کهن‌سال سر‌ به‌ فلک کشیده و آبراهه وسط باغ با کاشی‌های آبی و فواره‌های کوچک محل مناسبی برای گرفتن عکس‌های زیباست. وجود چندین سینما، کافه‌های دنج، فضای سبز و درختان تنومند در این باغ برای هر سلیقه‌ای جذاب است.

باغ فردوس

باغ نگارستان

به دیدن یکی از باغ های تهران می‌رویم که به محض ورود شمعدانی‌ها به ما خوش‌آمد می‌گویند. درختان سربه فلک کشیده، حوض‌ها و آب‌نماهای زیبای این باغ بسیار دلنواز هستند. وجود آثار هنری فراوان و نقاشی‌ها، این مکان را تبدیل به نگارستان کرده است.

این باغ زیبای ایرانی به دستور فتحعلی‌شاه قاجار برای اقامت تابستانی ساخته شده. از مکان‌های دیدنی این باغ می‌توان به موزه مکتب کمال‌الملک با بیش از ۱۳۰ نقاشی، تالار اسفرجانی با ۱۸ تابلو‌ مینیاتور، مجموعه ملک‌الشعرای بهار و تالار جهانگیر با مجسمه‌های کوچک از چهره‌های سرشناس اشاره کرد.

باغ نگارستان

باغ موزه قصر

اگر روزی هوس کردید بدون جرم به زندان بروید حتما باغ موزه قصر را انتخاب کنید. این باغ که قبلا قصر و عمارت شاهان قاجار بوده در زمان پهلوی به زندان تغییر کرده و بزرگانی چون بزرگ علوی و غیره در آن محبوس بوده‌اند. این باغ زیبا با تنوع گونه‌های گیاهی بسیار چشم‌نواز است.

باغ موزه قصر

باغ موزه مقدم

یکی از نفیس‌ترین باغ های تهران، باغ و خانه مقدم است که امروزه به شکل موزه پذیرای بازدیدکنندگان است. به دلیل رعایت اصول باغ‌سازی ایرانی، معماری اصیل و همچنین اشیا خاصی که در این موزه نگهداری می‌شود، به آن لقب نفیس‌ترین خانه تاریخی ایران را داده است.

شیشه‌های رنگی ساختمان و حوض بزرگ مزین به گل‌های شمعدانی و آب‌نمای زیبا در این باغ دل شما را مسحور می‌کند.

باغ موزه مقدم

ایوان شمالی خانه با چند ستون کاشی‌کاری شده که حوضچه‌ای مرمرین در وسط آن قرار دارد زیبایی منحصر به‌فردی به این عمارت اعیانی داده است.

باغ موزه مینیاتور

یکی از باغ های زیبای شرق تهران، باغ موزه مینیاتور است. این باغ که الهام گرفته از باغ‌سازی اصیل ایرانی است، حوض کاشی‌کاری وآبراهه‌های فیروزه‌ای زیبا دارد.

کنار معابر باغ پر از گلهای رنگارنگ است. اگر امکان سفر به سراسر ایران را ندارید حتما به این باغ مینیاتوری زیبا سر بزنید. در این باغ ماکت‌های زیبایی از آثار باستانی ایران با جزئیات بسیار دقیق را می‌توانید ببینید.

باغ موزه مینیاتور

پیشنهاد مطالعه: مطلب زنان لب بشقابی، جاذبه گران‌قیمت اتیوپی را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم تیر 1400 ساعت 9:21 توسط مجله دلتا بدون نظر

قبیله سورما در اتیوپی، قبیله ای است که با پخش تصاویری از مردمش در دنیا همگان را به تعجب واداشت. این قبیله که در دره اومو در کشور فقیر اتیوپی زندگی می‌کنند، امروز تبدیل به موضوعی برای صحبت، عکاسی و حتی جذب گردشگر در تمام دنیا شده‌اند.
قبیله سورما اتیوپی

مردم قبیله سورما اتیوپی را می‌توان یکی از سردمداران فشن و مد دانست. در این مطلب مجله دلتا با شما به اتیوپی، بین مردم عجیب قبیله سورما می‌رویم.

قبیله سورما

سفر به اتیوپی

اتیوپی کشوری است در شاخ آفریقا که با سومالی، سودان و کنیا در همسایگی قرار دارد. کلیسای تاریخی و حیرت‌انگیز سنت جورج که با صخره‌های سرخ‌رنگ آتشفشانی ساخته شده، پر از رمز و راز است و نگاه هر بیننده‌ مشتاقی را به خود خیره می‌کند.

قبیله عجیب اتیوپی

علاوه بر جاذبه‌های تاریخی، بازدیدکنندگان زیادی هستند که برای دیدن زیبایی‌های طبیعی یا قبایل عجیب، به اتیوپی سفر می‌کنند. شهرت اتیوپی به خاطر آب وهوای متغیر آن است.

قبیله سورما

قبیله سورما اتیوپی

قبیله سورما در دره اومو در کشور اتیوپی زندگی می‌کنند. به مردم قبیله سورما، سوری می‌گویند. آن‌ها بخشی از قبیله سورما هستند که به خاطر لب‌های عجیبشان مشهور شده‌اند.

در طول دوران برده‌داری، قبیله سورما اتیوپی برای اینکه به‌عنوان برده فروخته نشوند، در میان لب‌های خود بشقاب قرار می‌دادند تا بدقیافه شده و فروخته نشوند. در طول زمان، این عمل تبدیل به نوعی زیبایی شد و در نهایت در فرهنگ این مردم جای گرفت.

لب بشقابی

آب و هوای دره اومو که این قبیله در آن زندگی می‌کند، بی‌نهایت گرم است، بنابراین پوشیدن لباس برای مردم موضوعی اختیاری است.

کودکان این قبیله بدن خود را با رنگ‌های طبیعی گچ و دیگر رنگ‌هایی که در کنار رودخانه می‌یابند، رنگ می‌کنند. زمانی که گردشگری وارد قبیله می‌شود، فرزندان رئیس قبیله تمام صورت خود را رنگ می‌کنند تا در میان دیگر کودکان و فرزندان به‌راحتی قابل شناسایی باشند.

فرزندان قبیله سورما در آفریقا

زنان لب بشقابی

قوم مورسی مشهورترین قوم در میان این قبیله هستند. دلیل اصلی مشهور بودن آن‌ها، نوع تزئینی است که زنان این قوم برای زیباسازی خود انتخاب کرده‌اند.

 

قبایل آفریقایی

زنان قبیله سورما از سنین پایین، حلقه‌ها و بشقاب‌های بزرگی را درون گوش‌ها یا لب‌های خود جاسازی می‌کنند. پس از اینکه لب‌ها به اندازه کافی کشیده شد، این صفحه چوبی را با صفحاتی بزرگتر عوض می‌کنند. حتی گاهی مجبور می‌شوند که دو تا سه تا از دندان‌های جلویی را برای این کار بکشند.

زنان لب بشقابی اتیوپی

بعضی از زنان بالغ می‌توانند صفحه‌ای با ۳۰ سانتی متر قطر را در میان لب‌های خود قرار دهند. جذابیت زن‌های این قبیله با اندازه این بشقاب‌ها سنجیده می‌شود.

سنت‌های قبیله سورما

زنان زمان سرو غذا برای همسران خود و یا زمانی که خود را برای مراسم مذهبی آماده می‌کنند، این بشقاب‌ها را در میان لب‌هایشان می‌گذارند.

در دیگر مواقع می‌توانید آن‌ها را بدون این بشقاب‌ها ببینید. در این مواقع بعضی از لب‌های زنان، گاهی تا پایین چانه آن‌ها آویزان شده است.

اتیوپی در آفریقا

مردان قبیله سورما برای ازدواج باید به پدر عروس هزینه‌ای شامل گاو و کلاشینکف بپردازند. اگر زنی بشقاب بزرگتری در میان لبانش داشته باشد، هزینه ازدواج با او گران‌تر بوده و البته زن بهتری هم خواهد بود.

هر خانواده در قبیله سورما توسط مادر آن خانه اداره می‌شود. این زنان صاحب تمام زمین‌های کشاورزی، خانه و سودهای به‌دست آمده از زمین‌ها هستند و می‌توانند هر چه که می‌خواهند با درآمد حاصله انجام دهند.

زنان قبیله سورما

اقتصاد قبیله لب بشقابی‌ها

افراد قبیله به کشاورزی مشغول هستند. در طول فصل‌های خشک مردم این قبیله عسل جمع می‌کنند. مردان این قبیله با دیگر قبایل اتیوپی تبادل کالا به کالا انجام می‌دهند. محصولات خود را با موادی مانند پوست شیر، دم زرافه، عسل و عاج فیل به ازای تفنگ و سلاح ها معاوضه می کنند.

قبیله لب بشقابی‌ها

جهانگردان و افراد بسیاری برای آشنایی بیشتر با این قبیله و البته تهیه مستند و عکاسی از زندگی مردم آن، به اتیوپی سفر می‌کنند. با این وجود یادتان باشد که قرار گرفتن در میان این قبایل می‌تواند خطرناک هم باشد. سعی کنید که به عقاید این قبایل احترام بگذارید و در نهایت پس از آشنایی با زندگی آن‌ها، این مکان را ترک کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب نیلوفر آبی، مادر معابد زیبای هندوستان را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و هشتم تیر 1400 ساعت 13:48 توسط مجله دلتا بدون نظر

دره کول‌ خرسان که به دره ارواح شهرت دارد، در خوزستان قرار گرفته است. با شنیدن این نام اولین سوالی که برای شنونده ایجاد می‌شود، این است که: آیا واقعا ارواح در این دره مخوف و سحرانگیز زندگی می‌کنند؟
دره ارواح خوزستان

ایران عزیز زیبایی‌های بی‌شماری را در دل خود جای داده است. این زیبایی‌ها گاهی با لطافت و احساس عجین شده‌اند و گاه با تاریخ و تمدن. گاهی از هنر و صنعت پرده برداشته‌اند و گاه از علم و دانش. اما در این میان دسته پنجمی هم وجود دارد که وحشت و بی‌رحمی عضو جدایی‌ناپذیری از آن‌‌ها است. مجله دلتا در این مطلب شما را به دره ارواح خوزستان یا دره کول‌‌‌ خرسان آشنا می‌کند.

دره کول خرسان

سفر به دره ارواح خوزستان

کول در زبان محلی به معنی دره است. این‌که چرا به این دره کول‌ خرسان می‌گویند را هیچ‌کس به طور دقیق نمی‌داند. عده‌ای از قدیمی‌ترها گفته‌اند که در گذشته این مکان محل زندگی خرس‌ها بوده است و به همین دلیل آن را کول‌ خرسان یعنی دره خرس‌ها نامیده‌اند.

دره ارواح خوزستان

کول‌ خرسان یا دره ارواح ، دره‌ای اسرارآمیز است که پیمایش مسیر سخت و هراس‌آور آن، هیجان و شگفتی را برای شما به ارمغان می‌آورد. این دره یکی از شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های دزفول است.
هوای خنک و دل‌پذیر، زیبایی‌های مسحور کننده به همراه طبیعت مخوف و پر ابهام دره ارواح، ماجراجویان و گردشگران زیادی را به سوی این منطقه از خوزستان می‌کشاند.

دره کول‌ خرسان یا دره ارواح

چشمه‌ها از دیوار‌های این دره شگفت‌انگیز می‌جوشند و درختان بادام کوهی و نخل‌ها، تصاویر خیال‌انگیزی را پدید آورده‌اند.

دره کول‌‌‌ خرسان در عمق ۲۰۰ متر بین صخره‌های سنگی‌ قرار گرفته است. در برخی نقاط از دیواره‌های این صخره‌ها آبشارهایی سرازیرند که زیبایی این منطقه را چندین برابر کرده است. این دره به دلیل عمق زیاد و عرض کم در بیشتر ایام به نور مستقیم خورشید دسترسی ندارد و همین امر موجب می‌شود که هوای داخل دره در تابستان خنک و در زمستان گرم باشد.

دره کول خرسان

مسیر دره در برخی نقاط، آن‌قدر کم عرض است که تنها به اندازه گذر یک نفر جا دارد!

حتی تصور این که بخواهیم از زیر این سنگ‌های بزرگ و معلق عبور کنیم هم ترسناک است. درون دره چشمه‌های گوناگونی وجود دارد که در نهایت منجر به جاری شدن رودی دائمی در دل دره شده‌اند.

سفر به دره ارواح دزفول

آیا کول‌ خرسان واقعا دره ارواح است؟

خیلی چیزها وجود دارد که باعث شده دره کول‌ خرسان را دره ارواح بنامند. مسیر پر از پیچ و خم که بین دو صخره سنگی بلند قرار گرفته‌ اولین گزینه برای ایجاد خوف در این فضا است. این مسیرها اغلب تاریک هستند و اگر هم نوری در آن دیده شود تنها به اندازه یک روزنه است.

هنگامی که قسمتی از مسیر ورودی را طی می‌کنید، دیوارها ارتفاع بیشتری پیدا می‌کنند و نور خورشید کم می‌شود. پس از طی مسافتی تقریبا دیگر نوری وجود ندارد. با همه این اوصاف نمی‌توان منکر زیبایی‌های منحصر‌به‌فرد دره ارواح شد.

دیدنی های دزفول

در طول مسیر نیزارها و درختان انگور و انجیر وحشی به وفور دیده می‌شود. این گیاهان با شاخ و برگ‌هایی تنیده در هم، در تاریکی دره تصویری خوفناک پدید می‌آورند.

ساختار طبیعت این دره وحشتی برای افراد ایجاد می‌کند که باعث شده تا این مکان به دره ارواح خوزستان شهرت یابد. اسمی که می‌تواند در یک کلام شرایط درون دره را برای مخاطب تصویر کند.

دیدنی های خوزستان

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های ایران‌گردی، اینجا نقطه وسط ایران است را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و هشتم تیر 1400 ساعت 13:15 توسط مجله دلتا بدون نظر

هتل‌هایی در دنیا وجود دارند که پنجره‌ اتاق‌هایشان رو به دنیایی کاملاً متفاوت و جدید، یعنی دنیای زیر‌ آب است. هتل‌های زیر آب این فرصت را به گردشگران می‌دهند تا از کنار پنجره‌ اتاق‌شان و در محیطی کاملاً لوکس به تماشای شنای ماهی‌ها بنشینند و از روی تخت‌خواب‌ خود شاهد آب‌های فیروزه‌ای و زیبای دریا باشند.
هتل‌ های زیردریایی

زندگی در زیر دریا برای هر انسانی می‌تواند تجربه‌ای جالب و هیجان‌انگیز باشد. امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که در دنیای تکنولوژی انجام شده توانسته‌اند هتل‌ های زیر دریایی بسازند تا بشر بتواند اوقات خوشی را در زیر دریاهای پر رمز و راز جهان سپری کند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم به معرفی چند مورد از هتل‌ های زیر دریایی جهان بپردازیم.

چند مورد از هتل‌ های زیر دریایی در دنیا

گردشگران با اقامت در هتل‌ های زیر دریا، امکان آشنایی با حیات دریایی و تماشای آن و سپری‌کردن لحظاتی رمانتیک را خواهند داشت.

هتل‌ های زیر دریایی

هتل زیردریایی پوزیدون در فیجی

از مشهورترین هتل های زیر دریا در دنیا هتل «پوزیدون ریزورت» است که در جزیره فیجی قرار دارد. این هتل در بین هتل‌ های زیر دریایی که در جهان وجود دارد به پادشاه هتل‌ های زیر دریایی نیز معروف است.

هتل پنج ستاره زیر دریایی در جزیره‌ای دور افتاده در فیجی ساخته شده و در میان یک تالاب ۵۰۰۰ هکتاری احاطه شده است. پوزیدون ریزورت دارای ۲۵ سوئیت، ۱ رستوران و یک کلیسای عروسی است.

هتل‌ های زیر دریایی

هتل اینترکانتی چین

هتل اینترکانتینتال شانگهای واندرلند در چین با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار در میان حفره‌ای عمیق که پیش‌تر یک معدن سنگ بود، ساخته شده است. اتاق‌های طبقات بالایی هتل، بالکن‌هایی مشرف به چشم‌انداز معدن و آبشار دارد.

علاوه بر این، دو طبقه‌ این هتل در زیر آب ساخته شده است که شامل سوئیت‌هایی با مناظر زیرآب، یک رستوران و استخر شنا در زیر آب می‌شود.

هتل‌ زیر دریایی

هتل زیردریایی واتر دیسکوز در دبی

هتل زیردریایی واتر دیسکوز یک هتل بسیار زیباست که در شهر دبی قرار دارد و ساختار بسیار منحصر‌به‌فردی دارد. به طوری‌که نیمی از آن بالای سطح دریا و نیمی دیگر آن زیر دریا قرار دارد. بخش زیر دریا، شامل ۲۱ اتاق، یک لابی بسیار لوکس و استخر آموزشی برای غواصی است.

هتل واتر دیسکوز در دبی

هتل موراکا مالدیو

هتل موراکا (به زبان محلی به‌معنای مرجان) در نوامبر سال ۲۰۱۸ در مالدیو افتتاح شد که یک سوئیت لوکس در عمق ۵ متری زیر آب است. این ویلای دو طبقه، یک فضای نشیمن در بالای آب دارد و اتاق خواب اصلی آن از دیوارهای آکریلیک تشکیل شده که امکان تماشای مناظری پانوراما از اقیانوس را فراهم می‌کند. علاوه بر این، یک استخر بزرگ، اتاق پیش‌خدمت و فضای خواب کافی برای ۹ نفر نیز در این ویلا مهیا شده است.

هتل موراکا مالدیو

تفرجگاه ورلد سنتوزا، سنگاپور

تفرجگاه ورلد سنتوزا در سنگاپور، ۱۱ سوئیت دو طبقه با دسترسی مستقیم به آکواریوم بسیار بزرگ این تفرجگاه دارد. مهمانان می‌توانند مناظر خارق‌العاده‌ای از دنیای رو و زیر آب را از طریق ایوان فضای باز طبقه‌ بالا و چشم‌اندازی دیدنی از ۴۰ هزار ماهی آکواریوم در طبقه‌ پایین تماشا کنند.

تفرجگاه ورلد سنتوزا

هتل آتلانتیس دبی

در هتل آتلانتیس دبی در جزیره‌ نخل جمیرا قرار دارد. پنجره‌های تمام قد سوئیت‌ها که از کف اتاق تا سقف آن کشیده شده‌اند، دیدی ۳۶۰ درجه به مهمانان می‌دهد. این تالاب مصنوعی با ۶۵ هزار نوع گونه‌ دریایی پر شده است.

هتل آتلانتیس دبی

اگر یکی از دو سوئیت نپتون و پوزئیدون را انتخاب کنید، علاوه بر ۳۰ دقیقه آموزش شخصی، حمل‌ونقل رایگان به فرودگاه و امکان سفارش غذا در اتاق هتل به‌صورت ۲۴ ساعته نیز برای شما مهیا است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب غول‌پیکرترین لاک‌پشت‌های جهان در این جزیره شگفت‌انگیز را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و هفتم تیر 1400 ساعت 14:21 توسط مجله دلتا بدون نظر